NICKIDAILY.PL / Polska Strona o Nicki Minaj
Jesteś właśnie na mobilnej wersji strony

19 Sep 2017  •  Autor: Malwina  •   Komentarze 0


Dzisiejszego dnia w internecie pojawiła się elektroniczna wersja artykułu wraz z wywiadem dla magazynu "DAZED", którego udzieliła Nicki w ramach 10-lecia jej kariery. Przypominamy, że to właśnie raperka została też twarzą jesienno-zimowego numeru! Gorąco zapraszamy do czytania i życzmy miłego komentowania.

********

Wiesz co? Ta era będzie miliard razy lepsza niż wszystko co zdołała dostarczyć "Anaconda". Myślę, że ta era będzie definitywnie tą, która zostanie najlepiej zapamiętana i będzie najbardziej wpływową na moją karierę.

Nicki była często na nogach o "wampirzych" porach.

Byłam nieco zawalona robotą tłumaczy raperka. Jest to dość śmieszny wybór słów, biorąc pod uwagę jej obecny pobyt w zatopionym Miami Beach. Minaj pracowała tu przez większość 2017 roku, nad swoim najnowszym albumem.To moja główna podstawa. Każdy dzień jest inny. Czasem wybiorę się do studia o szóstej nad ranem, a czasem nie wychodzę z niego aż do szóstej rano.

Kiedy dochodzi do rozmowy o najnowszym albumie, jakichkolwiek podpowiedziach o kierunku nowego krążka, Minaj zamyka wszystkie soczyste sekrety pod kłódką.

Moim celem przy tym albumie było nie wyznaczenie daty jego wydania. Nie mogę powiedzieć czy jestem w 50% czy 80% swojej pracy, ponieważ sama tego nie wiem. Równie dobrze mogę jutro wejść do studia i zdecydować, że nie podoba mi się nic, co zdołąłam wykonać w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy. Mogę też wejść jutro do studia i poczuć, że album jest skończony. Niewiedza jest taka piękna. Po prostu chcę wejść do studia i tworzyć tak jak to kiedyś robiłam. Zanim pojawiły się jakieś oczekiwania. No wiesz. Kiedy miałam z tego radochę podczas, nagrywania moich mixtape'ów, wkraczania w to i tworzenia...pisania mojego małego świata

Z powodu harmonogramu nagrywania albumu, Nicki często budzi się w nocy, aby podziwiać nocne widoki nad Oceanem Atlantydzkim. Uwielbia na niego patrzeć. Sprawia to, że czuje się mała.

Nie zdawałam sobie sprawy, że woda będzie miała na mnie taki duży wpływ. Utrzymuje we mnie spokój. Robi coś ze mną. Nawet jeżeli pada, wychodzę na mój balkon i jedyne co widzę to woda i niebo. Czuję się wtedy taka mała w stosunku do świata, gdzie nie mam innego wyboru niż być bardzo wdzięczną. Powoduje to, że skupiam się na sobie.

W tym roku, swoje dziesięciolecie obchodzi pierwszy mixtape Nicki "Playtime Is Over". Produktem ubocznym jest to, że po raz pierwszy przesłuchała swojej starej muzyki, odkąd stała się podstawą na liście Forbesa.

To mi tak wiele powiedziało. Nauczyło mnie co w pierwszej kolejności zwróciło na mnie uwagę w ludziach. Musiałam porozmawiać o tym sama ze sobą. Zrozumiałam to na nowo.

Gdybym musiała opisać (minione dziesięć lat) to powiedziałabym "błogosławione" Błogosławione i wysoko uprzywilejowane, ponieważ rzeczy, które mi się przytrafiły, był tylko raz w życiu.

W mafii możesz być, albo zapoczątkowanym, albo zrobionym przez innego człowieka. Dla Minaj był nim Lil Wayne, ale opisuje to bardziej w kategoriach mniej ojca chrzestnego, a więcej wróżki matki chrzestnej.

Czuje jakby to byłą opowieść o Kopciuszku. Wyciągnięta z Southside, Jamaica, Queens przez księcia Lil Wayne'a i wywieziona w zwariowanej, magicznej dyni. Nadal w niej jestem! Muszę powiedzieć, że to było magiczne. To było trudne. To było emocjonalne. Musiałam sobie poradzić z tym co dobre i z tym co negatywne. Wiem, że jest wiele dziewczyn, które zabiłyby, aby przeżyć to co ja, więc muszę wziąć wszystko - dobro i zło i być wdzięczną. Niezależnie od tego, co miało miejsce w przeciągu ostatnich dziesięciu lat, wciąż tu jestem. Ciągle tu jestem!

Przypominamy, że w tym roku Nicki osiągnęła status "najczęściej notowanej kobiety w Billboard HOT 100 hits" prześcigając Arethe Franklin, której rekord stanowił 73 wejść. Nicki osiągnęła ich aż 76!

Nie czuję, że w ogóle o to mi chodziło. Z niektórymi rzeczami nadal czuje się się jak w śnie. Przed wydaniem jakiekolwiek albumu, modliłam się o to, aby Bóg dał mi etykę zawodową Lil Wayne'a. Był osobą, z którą każdy chciał mieć duet. Teraz, jednym z powodów dzięki któremu pobiłam rekord było to, że wiele artystów zaufało mi z ich singlami i teledyskami - zaufali mi z ich wizerunkiem. Muszę podziękować tym artystom, bo dzięki kolaboracjom wiele się nauczyłam. Zmusiły mnie do dużej elastyczności mojego flow. Może zostać mi wysłana piosenka pop, reggae, rap, RnB i ludzie będą wiedzieć, że Nicki Minaj za każdym razem dostarczy coś specjalnego. Nie sądzę, że ludzie sobie zdają sprawę z tego, że to nie ja dzwonie do ludzi i proszę ich o piosenki. To się dzieje, ponieważ na przestrzeni lat stworzyłam branżę o której ludzie mają pojęcie. Wykraczam poza nią. Nigdy nie miałam okazji porozmawiać o każdym artyście, który do mnie zadzwonił. Nigdy nie miałam okazji wszystkim podziękować.

Nagrywam wiele kolaboracji. Nigdy nie wiesz czy to będzie następna kolaboracja, czy może moja nowa piosenka, a może też po prostu myślę nad czymś nowym z osobą, która pojawiła się na zdjęciu ze mną. Nie wszyscy, którzy przychodzą, zostawiają mi coś co pokocham, albo na tym zarapuje. Zafujcie mi. Nie możecie cały czas traktować tych zdjęć jako podpowiedzi. Nigdy bym tak tego nie podała.

"Wiesz co? Kieruję starą Nicki w stronę czegoś nowego. Niedawno nosiłam różowo-blond włosy, takie jak w teledysku do "Super Bass", czy też niebiesko-blond z "Knockout". Cieszę się, widząc jak bardzo moi fani są podekscytowani moimi włosami do kostek, czy też różowymi do kolan. To interesujące, że robię rzeczy, które już kiedyś robiłam, ale w innym stylu, więc ludzie mają wrażenie, że widzą to po raz pierwszy. Kocham to, że ludzie są ponownie podekscytowani, nawet jeżeli jest to tylko look.

"Sugeruję, aby ludzie mogli teraz trochę zabawy, biorąc pod uwagę polityczne okropności, które przejęły glob" - mówi dziennikarz.

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Czuję, że tak naprawdę ludzie tęsknią za tym. Myślę, że jestem winna to sobie i moim fanów, aby znowu się bawić. Nie ma nic złego w zabawie w muzyce.

"Czy zostanie wskrzeszony Roman?"

Oh My GodśmiechTo jest pytanie za milion dolarów! Myślę, że są rzeczy, które trzeba powiedzieć i które muszą być omawiane na każdym albumie, w zależności od tego, co doświadczyliśmy. Muszę wziąć to, co trzeba omówić i umieścić je w innych organicznych rzeczach, których nikt nie może przewidzieć. Ktoś może podrzucić Ci bit i to coś w ciebie uderza. Wczoraj w nocy miałam to doświadczenie. Mam kilka bitów i to wywołało we mnie coś, czego nie odczuwałam od Pink Friday. To było coś, co czuje się tak magiczne i prawdziwe o tym co się dzieje. Za każdym razem myślę, że wiem, jak ten album będzie brzmiał, i to ma w sobie trochę magii. Kieruje mnie inną drogą, pokazuje mi coś nowego o mojej osobie, a ja za tym podążam.

Każdy pytał mnie o Romana. Czy Roman powróci? Jeżeli Roman jest potrzebny, to przybędzie. Nie będę robić nic co będzie dawało efekt zmuszania. Robię to dla moich głównych fanów

"Trudno uwierzyć, że przed jej sukcesem jako artystka, Minaj została zwolniona z niemal każdej pracy, którą kiedykolwiek otrzymała. Pod wieloma względami gwiazda wciąż odnosi się do prowokującej, młodej kobiety jaką była i która walczyła o pieniądze i miejsce w świecie. Zapytałem się o stosunek do odpowiedzialności, który w dzisiejszych czasach był czymś cennym dla branży muzycznej" - czytamy w artykule.

Ponieważ wszedłem do tej branży, zażądałam więcej. Chciałem więcej dla kobiecego rapu. Chciałam więcej dla czarnych kobiet. Chciałam zrobić coś więcej niż to, co robią mężczyźni. I zrobiłam to. Zrobiłam to. Znałam swoją wartość od samego początku. Niektórzy mogą to nazwać charakterkiem, a niektórzy geniuszem! Niektórzy mogą nazwać raperkę, która dostaje za jedno show milion dolarów, geniuszem! Niektórzy mogą nazwać: jedyną raperką - nadal, teraz - będącą zdolną do grania koncertów na międzynarodowych arenach - kurewsko genialną!

Słuchaj, przyszłam do tej branży mówiąc, że nigdy nie spałabym z mężczyzną, aby uzyskać to, czego chciałam. Zawsze pisałam moje własne teksty, bo zawsze byłam na tyle sprytna, aby to zrobić. Zrobiłam to. Dotrzymałam własnych obietnic. Nie każdy może to powiedzieć. Więc te same rzeczy, które można było uznać za złe w początkach mojej kariery, lub na początku mojego życia - może moi szefowie uważali, że może były zbyt bardzo - te rzeczy sprawiły, że mogłam otworzyć drzwi dla raperek, aby zarobić dużo pieniędzy, aby mieć duży wpływ i zobaczyć, co zostało przelane na nasze konta bankowe. Znam mnóstwo dziewcząt, które będą czerpać korzyści z tej "postawy". Nie byłam zwalniania przez moją złą postawę. Byłam zwalniana przez to, że wyrażałam swoją opinię. Do dzisiejszego dnia, ludzie czują się nieswojo, kiedy kobieta wyrażą swoją opinię na głos. Wszyscy chcą tylko, abyś uśmiechała się do kamery, byłą cicho i brała to co twoje. A ja nie jestem taką dziewczyną.

W czerwcu Minaj został uhonorowana przez prezydent Queens Medline Katz, która dała jej klucze do "miasta".

Bardzo mnie to wzruszyło. Gdybym wiedziała o tym wcześniej, może nie płakałabym do snu przez tak wiele nocy. Gdybym wiedziała, że wszystkie te rzeczy odpłacą mi się w tak ważny sposób, pewnie miałabym jakieś szczęśliwsze dni, kiedy walczyłam i próbowałam podpisać kontrakt na wydanie albumu.

W artykule możemy przeczytać również o najnowszej kolaboracji Nicki i Young Thug'a!

Jego sztuka wywarła na mnie spore wrażenie. Nie mogę się doczekać, aż ludzie usłyszą to, co razem nagraliśmy!

Na pytanie, czy amerykański polityczny chaos otaczający Donalda Trumpa otrzyma jakąś "kuracje" Nicki odpowiada.

No cóż ... znasz mnie - mówi Minaj z śmiechem. Musimy się zająć, to wszystko, co powiem. Musimy się zająć sprawami, które trzeba rozwiązać, a ja znajdę sposób na ich zetknięcie się - wiesz, bez lekceważenia. Myślę, że jest miejsce na szacunek polityczny Tak sądzę.

Właśnie mówiłem co chciałam. To zawsze tchnie świeżego powietrza. Każdy jest filtrowany w dzisiejszych czasach. Właśnie wróciłem do lekkomyślności i bycia Southside, Jamajka, Queens, nowojorskiej raperki. Wiesz? Czuję się jakbym miała wolność ze swoim wyglądem i moją muzyką. Nie znaczy to, że nie będę się zastanawiać nad moimi doświadczeniami z tego albumu. Idę jeszcze głębiej niż z The Pinkprint, ponieważ mam dużo do powiedzenia. Dlaczego by nie? Czuję, że gdy Twoi fani oczekują od ciebie dwóch lat, aby wydać nowy album, warto to robić. To musi być szczera wymiana dialogu.

Widziałam, jak moi fani dorastali przez ostatnie dziesięć lat, co jest szalone. Niektórych z z nich śledzę od ośmiu lat na Twitterze. Wyobraź to sobie. Są dzieciaki, które poszły na studia i tweetowały mi ich stopnie po ukończeniu studiów, albo tweetują mi zdjęcia swoich dzieci, a pamiętam jeszcze, kiedy wyszli z liceum. To piękna rzecz. Nie uważam tego, za coś oczywistego. Dlatego nie popędzam albumu, bo to dla mnie tak wiele znaczy. W tym momencie muszę wydać klasyk.

Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews