NICKIDAILY.PL / Polska Strona o Nicki Minaj
Jesteś właśnie na mobilnej wersji strony

19 Sep 2017  •  Autor: Malwina  •   Komentarze 0


Dzisiejszego dnia w internecie pojawiła się elektroniczna wersja artykułu wraz z wywiadem dla magazynu "DAZED", którego udzieliła Nicki w ramach 10-lecia jej kariery. Przypominamy, że to właśnie raperka została też twarzą jesienno-zimowego numeru! Gorąco zapraszamy do czytania i życzmy miłego komentowania.

********

Wiesz co? Ta era będzie miliard razy lepsza niż wszystko co zdołała dostarczyć "Anaconda". Myślę, że ta era będzie definitywnie tą, która zostanie najlepiej zapamiętana i będzie najbardziej wpływową na moją karierę.

Nicki była często na nogach o "wampirzych" porach.

Byłam nieco zawalona robotą tłumaczy raperka. Jest to dość śmieszny wybór słów, biorąc pod uwagę jej obecny pobyt w zatopionym Miami Beach. Minaj pracowała tu przez większość 2017 roku, nad swoim najnowszym albumem.To moja główna podstawa. Każdy dzień jest inny. Czasem wybiorę się do studia o szóstej nad ranem, a czasem nie wychodzę z niego aż do szóstej rano.

Kiedy dochodzi do rozmowy o najnowszym albumie, jakichkolwiek podpowiedziach o kierunku nowego krążka, Minaj zamyka wszystkie soczyste sekrety pod kłódką.

Moim celem przy tym albumie było nie wyznaczenie daty jego wydania. Nie mogę powiedzieć czy jestem w 50% czy 80% swojej pracy, ponieważ sama tego nie wiem. Równie dobrze mogę jutro wejść do studia i zdecydować, że nie podoba mi się nic, co zdołąłam wykonać w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy. Mogę też wejść jutro do studia i poczuć, że album jest skończony. Niewiedza jest taka piękna. Po prostu chcę wejść do studia i tworzyć tak jak to kiedyś robiłam. Zanim pojawiły się jakieś oczekiwania. No wiesz. Kiedy miałam z tego radochę podczas, nagrywania moich mixtape'ów, wkraczania w to i tworzenia...pisania mojego małego świata

Z powodu harmonogramu nagrywania albumu, Nicki często budzi się w nocy, aby podziwiać nocne widoki nad Oceanem Atlantydzkim. Uwielbia na niego patrzeć. Sprawia to, że czuje się mała.

Nie zdawałam sobie sprawy, że woda będzie miała na mnie taki duży wpływ. Utrzymuje we mnie spokój. Robi coś ze mną. Nawet jeżeli pada, wychodzę na mój balkon i jedyne co widzę to woda i niebo. Czuję się wtedy taka mała w stosunku do świata, gdzie nie mam innego wyboru niż być bardzo wdzięczną. Powoduje to, że skupiam się na sobie.

W tym roku, swoje dziesięciolecie obchodzi pierwszy mixtape Nicki "Playtime Is Over". Produktem ubocznym jest to, że po raz pierwszy przesłuchała swojej starej muzyki, odkąd stała się podstawą na liście Forbesa.

To mi tak wiele powiedziało. Nauczyło mnie co w pierwszej kolejności zwróciło na mnie uwagę w ludziach. Musiałam porozmawiać o tym sama ze sobą. Zrozumiałam to na nowo.

Gdybym musiała opisać (minione dziesięć lat) to powiedziałabym "błogosławione" Błogosławione i wysoko uprzywilejowane, ponieważ rzeczy, które mi się przytrafiły, był tylko raz w życiu.

W mafii możesz być, albo zapoczątkowanym, albo zrobionym przez innego człowieka. Dla Minaj był nim Lil Wayne, ale opisuje to bardziej w kategoriach mniej ojca chrzestnego, a więcej wróżki matki chrzestnej.

Czuje jakby to byłą opowieść o Kopciuszku. Wyciągnięta z Southside, Jamaica, Queens przez księcia Lil Wayne'a i wywieziona w zwariowanej, magicznej dyni. Nadal w niej jestem! Muszę powiedzieć, że to było magiczne. To było trudne. To było emocjonalne. Musiałam sobie poradzić z tym co dobre i z tym co negatywne. Wiem, że jest wiele dziewczyn, które zabiłyby, aby przeżyć to co ja, więc muszę wziąć wszystko - dobro i zło i być wdzięczną. Niezależnie od tego, co miało miejsce w przeciągu ostatnich dziesięciu lat, wciąż tu jestem. Ciągle tu jestem!

Przypominamy, że w tym roku Nicki osiągnęła status "najczęściej notowanej kobiety w Billboard HOT 100 hits" prześcigając Arethe Franklin, której rekord stanowił 73 wejść. Nicki osiągnęła ich aż 76!

Nie czuję, że w ogóle o to mi chodziło. Z niektórymi rzeczami nadal czuje się się jak w śnie. Przed wydaniem jakiekolwiek albumu, modliłam się o to, aby Bóg dał mi etykę zawodową Lil Wayne'a. Był osobą, z którą każdy chciał mieć duet. Teraz, jednym z powodów dzięki któremu pobiłam rekord było to, że wiele artystów zaufało mi z ich singlami i teledyskami - zaufali mi z ich wizerunkiem. Muszę podziękować tym artystom, bo dzięki kolaboracjom wiele się nauczyłam. Zmusiły mnie do dużej elastyczności mojego flow. Może zostać mi wysłana piosenka pop, reggae, rap, RnB i ludzie będą wiedzieć, że Nicki Minaj za każdym razem dostarczy coś specjalnego. Nie sądzę, że ludzie sobie zdają sprawę z tego, że to nie ja dzwonie do ludzi i proszę ich o piosenki. To się dzieje, ponieważ na przestrzeni lat stworzyłam branżę o której ludzie mają pojęcie. Wykraczam poza nią. Nigdy nie miałam okazji porozmawiać o każdym artyście, który do mnie zadzwonił. Nigdy nie miałam okazji wszystkim podziękować.

Nagrywam wiele kolaboracji. Nigdy nie wiesz czy to będzie następna kolaboracja, czy może moja nowa piosenka, a może też po prostu myślę nad czymś nowym z osobą, która pojawiła się na zdjęciu ze mną. Nie wszyscy, którzy przychodzą, zostawiają mi coś co pokocham, albo na tym zarapuje. Zafujcie mi. Nie możecie cały czas traktować tych zdjęć jako podpowiedzi. Nigdy bym tak tego nie podała.

"Wiesz co? Kieruję starą Nicki w stronę czegoś nowego. Niedawno nosiłam różowo-blond włosy, takie jak w teledysku do "Super Bass", czy też niebiesko-blond z "Knockout". Cieszę się, widząc jak bardzo moi fani są podekscytowani moimi włosami do kostek, czy też różowymi do kolan. To interesujące, że robię rzeczy, które już kiedyś robiłam, ale w innym stylu, więc ludzie mają wrażenie, że widzą to po raz pierwszy. Kocham to, że ludzie są ponownie podekscytowani, nawet jeżeli jest to tylko look.

"Sugeruję, aby ludzie mogli teraz trochę zabawy, biorąc pod uwagę polityczne okropności, które przejęły glob" - mówi dziennikarz.

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Czuję, że tak naprawdę ludzie tęsknią za tym. Myślę, że jestem winna to sobie i moim fanów, aby znowu się bawić. Nie ma nic złego w zabawie w muzyce.

"Czy zostanie wskrzeszony Roman?"

Oh My GodśmiechTo jest pytanie za milion dolarów! Myślę, że są rzeczy, które trzeba powiedzieć i które muszą być omawiane na każdym albumie, w zależności od tego, co doświadczyliśmy. Muszę wziąć to, co trzeba omówić i umieścić je w innych organicznych rzeczach, których nikt nie może przewidzieć. Ktoś może podrzucić Ci bit i to coś w ciebie uderza. Wczoraj w nocy miałam to doświadczenie. Mam kilka bitów i to wywołało we mnie coś, czego nie odczuwałam od Pink Friday. To było coś, co czuje się tak magiczne i prawdziwe o tym co się dzieje. Za każdym razem myślę, że wiem, jak ten album będzie brzmiał, i to ma w sobie trochę magii. Kieruje mnie inną drogą, pokazuje mi coś nowego o mojej osobie, a ja za tym podążam.

Każdy pytał mnie o Romana. Czy Roman powróci? Jeżeli Roman jest potrzebny, to przybędzie. Nie będę robić nic co będzie dawało efekt zmuszania. Robię to dla moich głównych fanów

"Trudno uwierzyć, że przed jej sukcesem jako artystka, Minaj została zwolniona z niemal każdej pracy, którą kiedykolwiek otrzymała. Pod wieloma względami gwiazda wciąż odnosi się do prowokującej, młodej kobiety jaką była i która walczyła o pieniądze i miejsce w świecie. Zapytałem się o stosunek do odpowiedzialności, który w dzisiejszych czasach był czymś cennym dla branży muzycznej" - czytamy w artykule.

Ponieważ wszedłem do tej branży, zażądałam więcej. Chciałem więcej dla kobiecego rapu. Chciałam więcej dla czarnych kobiet. Chciałam zrobić coś więcej niż to, co robią mężczyźni. I zrobiłam to. Zrobiłam to. Znałam swoją wartość od samego początku. Niektórzy mogą to nazwać charakterkiem, a niektórzy geniuszem! Niektórzy mogą nazwać raperkę, która dostaje za jedno show milion dolarów, geniuszem! Niektórzy mogą nazwać: jedyną raperką - nadal, teraz - będącą zdolną do grania koncertów na międzynarodowych arenach - kurewsko genialną!

Słuchaj, przyszłam do tej branży mówiąc, że nigdy nie spałabym z mężczyzną, aby uzyskać to, czego chciałam. Zawsze pisałam moje własne teksty, bo zawsze byłam na tyle sprytna, aby to zrobić. Zrobiłam to. Dotrzymałam własnych obietnic. Nie każdy może to powiedzieć. Więc te same rzeczy, które można było uznać za złe w początkach mojej kariery, lub na początku mojego życia - może moi szefowie uważali, że może były zbyt bardzo - te rzeczy sprawiły, że mogłam otworzyć drzwi dla raperek, aby zarobić dużo pieniędzy, aby mieć duży wpływ i zobaczyć, co zostało przelane na nasze konta bankowe. Znam mnóstwo dziewcząt, które będą czerpać korzyści z tej "postawy". Nie byłam zwalniania przez moją złą postawę. Byłam zwalniana przez to, że wyrażałam swoją opinię. Do dzisiejszego dnia, ludzie czują się nieswojo, kiedy kobieta wyrażą swoją opinię na głos. Wszyscy chcą tylko, abyś uśmiechała się do kamery, byłą cicho i brała to co twoje. A ja nie jestem taką dziewczyną.

W czerwcu Minaj został uhonorowana przez prezydent Queens Medline Katz, która dała jej klucze do "miasta".

Bardzo mnie to wzruszyło. Gdybym wiedziała o tym wcześniej, może nie płakałabym do snu przez tak wiele nocy. Gdybym wiedziała, że wszystkie te rzeczy odpłacą mi się w tak ważny sposób, pewnie miałabym jakieś szczęśliwsze dni, kiedy walczyłam i próbowałam podpisać kontrakt na wydanie albumu.

W artykule możemy przeczytać również o najnowszej kolaboracji Nicki i Young Thug'a!

Jego sztuka wywarła na mnie spore wrażenie. Nie mogę się doczekać, aż ludzie usłyszą to, co razem nagraliśmy!

Na pytanie, czy amerykański polityczny chaos otaczający Donalda Trumpa otrzyma jakąś "kuracje" Nicki odpowiada.

No cóż ... znasz mnie - mówi Minaj z śmiechem. Musimy się zająć, to wszystko, co powiem. Musimy się zająć sprawami, które trzeba rozwiązać, a ja znajdę sposób na ich zetknięcie się - wiesz, bez lekceważenia. Myślę, że jest miejsce na szacunek polityczny Tak sądzę.

Właśnie mówiłem co chciałam. To zawsze tchnie świeżego powietrza. Każdy jest filtrowany w dzisiejszych czasach. Właśnie wróciłem do lekkomyślności i bycia Southside, Jamajka, Queens, nowojorskiej raperki. Wiesz? Czuję się jakbym miała wolność ze swoim wyglądem i moją muzyką. Nie znaczy to, że nie będę się zastanawiać nad moimi doświadczeniami z tego albumu. Idę jeszcze głębiej niż z The Pinkprint, ponieważ mam dużo do powiedzenia. Dlaczego by nie? Czuję, że gdy Twoi fani oczekują od ciebie dwóch lat, aby wydać nowy album, warto to robić. To musi być szczera wymiana dialogu.

Widziałam, jak moi fani dorastali przez ostatnie dziesięć lat, co jest szalone. Niektórych z z nich śledzę od ośmiu lat na Twitterze. Wyobraź to sobie. Są dzieciaki, które poszły na studia i tweetowały mi ich stopnie po ukończeniu studiów, albo tweetują mi zdjęcia swoich dzieci, a pamiętam jeszcze, kiedy wyszli z liceum. To piękna rzecz. Nie uważam tego, za coś oczywistego. Dlatego nie popędzam albumu, bo to dla mnie tak wiele znaczy. W tym momencie muszę wydać klasyk.


15 Sep 2017  •  Autor: Bartosz  •   Komentarze 1


Kawałek 'Rake it Up' radzi sobie coraz lepiej na amerykańskich listach przebojów. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że za Oceanem utwór okazał się być prawdziwym hitem. Dlatego w nowym sezonie programu The Tonight Show with Jimmy Fallon Yo Gotti był gościem muzycznym. Rzecz jasna u jego boku nie mogło zabraknąć Nicki Minaj. Raperka jak zwykle świetnie sobie poradziła na scenie. Dawno nie widzieliśmy Minaj, która występuje w telewizyjnym programie na scenie, dlatego występ jest podwójnie wartościowy. Cały performance możecie zobaczyć w odtwarzaczu poniżej. Życzymy miłego oglądania i komentowania.


03 Sep 2017  •  Autor: Kinga  •   Komentarze 0


Cześć wszystkim. Nazywam się Kinga i z przyjemnością mogę powiedzieć, że jestem nową osobą w załodze NICKIDAILY.PL. Po wakacjach zaczęłam 2 klasę technikum na profilu lotniskowe służby operacyjne. Jeśli chodzi o Nicki - znam ją od 2007r. Wyszło tak, ponieważ moja siostra interesowała się rapem i trafiła na filmiki z Nią na YouTube. Nie jestem pewna od kiedy mogę nazwać się Barb, ponieważ wcześniej po prostu nie wiedziałam o co w tym wszystkim chodzi. Jednak pewne jest, że od tamtej pory z roku na rok stawałam się coraz większa fangirl i do chwili obecnej ani trochę mi nie przeszło. Niedawno zdobyłam follow od Nicki na twitterze, a także sporo favów, także niezmiernie cieszę się, że w końcu mnie zauważyła. Nie miałam okazji Jej jeszcze zobaczyć na żywo, ale myślę, że przy najbliższej trasie to się w końcu stanie. Jeśli chodzi o moje zainteresowania to również inni idole m.in. The Janoskians, Adam Lambert i Demi Lovato, a także nauka języków obcych, jazda konna, podróże i lotnictwo. Mam nadzieję, że Was nie zawiodę i po prostu ułatwię Wam bycie na bieżąco z Nicki, a również dowiecie się o Niej czegoś więcej. Miłego komentowania!


09 Sep 2017  •  Autor: Bartosz  •   Komentarze 0


New York Fasion Week to nie tylko pokazy i modelki. To również nawiązywanie nowych znajomości i kontaktów. Nicki Minaj doskonale to rozumie i chętnie pojawia się na zamkniętych imprezach dla celebrytów światowej sławy. Wczoraj nie ominęła imprezy organizowanej przez magazyn Harper's Bazaar. Kwiecistą sukienkę zaprojektował Oscar de la Renta. Zdjęcia z wczorajszej imprezy możecie zobaczyć po kliknięciu w powyższy obrazek. Natomiast poniżej w odtwarzaczu znajdziecie wideo. Życzymy miłego oglądania i komentowania.


09 Sep 2017  •  Autor: Bartosz  •   Komentarze 0


Tradycją stało się już, że Nicki Minaj od kilku lat jest stałą uczestniczką nowojorskiego tygodnia mody. Nie inaczej jest w tym roku. Raperka jest obowiązkowym gościem dużych pokazów. Wczoraj popołudniu Minaj pojawiła się na prezentacji najnowszej kolekcji domu mody MONSE. Ubrana w sukienkę i futerko Monse oraz buty Saint Laurent olśniewała swoją urodą. Zdjęcia z wczorajszego pokazu możecie zobaczyć po kliknięciu w powyższy obrazek. Natomiast poniżej w odtwarzaczu znajdziecie wideo. Życzymy miłego oglądania i komentowania.


09 Sep 2017  •  Autor: Bartosz  •   Komentarze 0


Fergie niestety nie ma szczęścia w promowaniu najnowszego albumu. Nie dość, że jego premiera od kilku lat jest notorycznie przekładana to cały krążek znalazł się "przypadkiem" w sieci ponad miesiąc temu. Kolejne problemy pojawiły się przy premierze teledysku do singla 'You Already Know' z gościnnym udziałem Nicki Minaj. Klip pojawił się na oficjalnym kanale Fergie w serwisie Vevo, tylko po to by kilka godzin później zostać usuniętym. Fragmenty oczywiście krążą w całej sieci. Poniżej w odtwarzaczu możecie zobaczyć pełną wersję. Życzymy miłego oglądania i miejmy nadzieję, że klip szybko ujrzy światło dzienne.


31 Aug 2017  •  Autor: Malwina  •   Komentarze 3Dzisiaj przychodzimy z niecodziennym postem. Postem, który nie jest prosty do napisania. Dzisiejsza noc była dla Barbz bardzo emocjonalna, przepełniona smutkiem i niedowierzaniem. Z bólem przekazujemy wam informację - wczorajszego ranka, amerykańskiego czasu, zmarła jedna z Barb. Morgan, bo tak miała na imię, była 19-letnią dziewczyną pochodzącą ze stanu Georgia. Tak jak większość z nas posiadała status oddanej fanki Nicki. Była nawet przez nią w jakiś sposób kojarzona na portalu społecznościowym, jakim jest Twitter. Morgan od 9 lat zmagała się z chorobą: toczeń rumieniowaty układowy (SLE). Nie dawała jednak po sobie nic poznać, że coś jest nie tak. Każdy kojarzył ją jako wiecznie uśmiechniętą i żywą dziewczynę. Niestety wieści, które dotarły wieczorem czasu polskiego do The Kingdom nie były dobre.

Wiedząc, jak bardzo zależało dziewczynie na tym, aby Nicki odczytała jej wiadomości, Barbz postawili postarać się o to, aby jej marzenie się dopełniło. Po paru godzinach, raperka zadzwoniła do radia "Barbie Bitch Radio" gdzie odbywała się audycja ku pamięci Morgan.

"Przeczytałam wszystkie wiadomości... Czuję się winna, że nie widziałam ich wcześniej. Dużo osób prosi mnie, abym odczytała od nich jakieś DM i staram się to robić jednak w tym przypadku...Nie wiem co powiedzieć. Czuje się po prostu winna"

Takie słowa padały z ust Nicki, a jej wypowiedzi były przerwane płaczem.

"Przeczytałam jej wiadomości... Wstawię ich fragment nieco później, bo chciałabym ,abyście zobaczyli jaka była silna. Nie wiem czy wiecie, ale Morgan... Morgan była chora. Jednak cały czas uśmiechnięta. Była bardzo silna. Była i jest dla mnie inspiracją."

"Chcę żebyście wiedzieli, że jesteście kochani. Upewnijcie się, że jesteście kochani. Proszę, informujcie mnie od razu jeżeli dowiecie się, że ktoś z was ma jakieś problemy. Rozmawiajcie z nimi. Oczywiście, pokryję też wszystkie koszta dotyczące pogrzebu Morgan"

Dzisiejsza noc była bardzo ciężka dla The Kingdom. Nicki po raz kolejny prosi o nie nagrywanie audycji "Barbie Bitch Radio".

"Tu nawet nie chodzi o mnie. Chodzi o szacunek dla Morgan. Postaram się zadzwonić do radia rano."

Kolejna audycja ma mieć miejsce dzisiaj, około godziny 15:00 czasu polskiego, również poświęcona nastolatce.

Jeżeli chcecie przyłączyć się do okazania wsparcia jej najbliższym ustawcie poniższy obrazek na swoje zdjęcie profilowe na Twitterze.


30 Aug 2017  •  Autor: Malwina  •   Komentarze 0Tydzień temu świat obiegła informacja o ponownej współpracy Nicki Minaj i MAC Cosmetics. Zapowiedziano, wtedy że raperka stworzyła dwa odcienie pomadek, które wejdą w skład najnowszej kolekcji NUDE. Dzisiaj oficjalnie możemy wam potwierdzić, że seria MAC x NICKI MINAJ będzie dostępna w Polsce już od września!Poniżej przedstawiamy wam informacje prasowe, które otrzymaliśmy od polskiego oddziału MAC Cosmetics.

M∙A∙C x NICKI MINAJ


Gwiazda hip-hopu i autorka ciętych rymów, Nicki Minaj, nie tylko króluje na listach przebojów, ale szturmem zdobywa też świat beauty. Już wkrótce w salonach M∙A∙C Cosmetics pojawi się nowa linia pomadek w odcieniach intensywnego nude, które stworzyła sama Nicki. Wśród nich znajdziemy odcienie Nicki's Nude i The Pinkprint.

Szukasz czegoś bardziej naturalnego? Cała kolekcja zawiera aż 24 klasyczne pomadki i błyszczyki w najróżniejszych tonacjach nude i beży.

KOLEKCJA LIMITOWANA, DOSTĘPNA OD WRZEŚNIA 2017 W SALONACH M·A·C ORAZ NA STRONIE WWW.MACCOSMETICS.PL28 Aug 2017  •  Autor: Bartosz  •   Komentarze 0
Dzisiaj w nocy odbyła się gala MTV Video Music Awards. Nicki nie była co prawda nominowana, ale pojawiła się na uroczystości. Najpierw w obcisłym, różowym kombinezonie projektu Christian'a Louboutin'a, a następnie w stroju zaprojektowanym specjalnie dla raperki przez stylistę, Brett'a Allan'a Nellson. Nicki Minaj wystąpiła na zakończenie gali u boku Katy Perry by współnie z nią wykonać hit 'Swish Swish'. Jak zwykle wszystkie zdjęcia z gali możecie zobaczyć po kliknięciu w powyższy obrazek. Natomiast w odtwarzaczu poniżej możecie zobaczyć pełny występ


25 Aug 2017  •  Autor: Bartosz  •   Komentarze 0


Barbz 2017 rok to nie tylko rok premiery studyjnego albumu Nicki Minaj ale przede wszystkim kolaboracji. W tym roku wyjątkowo często mogliśmy usłyszeć w utworach innych artystów charakterystyczne 'Young Money' na samym początku. Za nami dopiero 7 miesięcy, a raperka zdążyła wystąpić aż 17 (!!) razy gościnnie.Dlatego z tej okazji postanowiliśmy nie tylko zaktualizować nasz dział KOLABORACJE, ale także dodaliśmy sondę. Wybieramy ulubioną muzyczną współpracę Minaj 2017 roku! Do dzieła. Aby zobaczyć dział KOLABORACJE kliknij w powyższy obrazek, natomiast poniżej zagłosuj w sondzie.


Content Management Powered by UTF-8 CuteNews