NICKIDAILY.PL / Polska Strona o Nicki Minaj
Jesteś właśnie na mobilnej wersji strony

BIOGRAFIA

» Imię i nazwisko: Onika Tanya Maraj
» Data Urodzenia: 8. grudnia 1982 (lub 1984)
» Miejsce Urodzenia: Port Of Spain, Trinidad/Tobago
» Narodowość: Amerykańska
» Korzenie: armeńskie oraz szkocko-holenderskie
» Rodzice: Carol Miraj oraz Robert Miraj
» Rodzeństwo: bracia - Makiya oraz Jelani
» Status małżeński: panna


Onika Tanya Maraj przychodzi na świat 8. grudnia 1982 lub 1984 roku w mieście Port of Spain stolicy Trinidad oraz Tobago. Jej rodzice Carol oraz Robert Maraj są dorywczymi muzykami gospelowi na stałę zatrudnieni w American Express. Minaj posiada dwoje rodzeństwa, braci Makiya oraz Jelani. Jest dla nich “środkową siostrą” jak śpiewa w piosence “I’m The Best”. Szukając pracy, jej matka wyjeżdża do Nowego Jorku, Nicki jest wtedy jeszcze małą dziewczynką. Znajduje tanie mieszkanie w tzw. “czarnej dzielnicy” Queens. Ojciec w tym czasie pije, bierze narkotyki i grozi jej matce śmiercią. Ostetecznie podpala dom. Kobieta bardzo szybko ściąga mała Onikę oraz jej braci do Stanów Zjednoczonych.

Nicki uczęszcza do szkoły Elizabeth Blackwell 210, gdzie hobbystycznie gra na klarnecie. W 2000 roku uzyskuje dymplom ukończenia LaGuardia High School, liceum które kładzie ogromny nacisk na stronę muzyczną oraz artystyczną swoich uczniów. Minaj odnajduje się w kółku teatralnnym, gdzie może pozbyć się swoich emocji. Chce śpiewać na akademiach, jednak przed przesłuchaniem traci głos. Jej największym marzeniem nadal jest zostanie aktorką, jednak szybko traci zapał, gdyż kolejne role się nie pojawiają. W 2001 roku gra offowej sztuce “In Case You Forget”. Ostatecznie zrezygnuje z kariery teatralnej w wieku 19 lat, by zostać kelnerką w restauracji Red Lobster na Bronxie. Za kilka odłożonych wypłat kupuje pierwszy samochód marki BMW. Szybko zostaje zwolniona. Później opowiada w wywiadach, że “udało” się jej wylecieć z 15 miejsc pracy za złe traktowanie klienteli.

Nicki rozumie, że kelnerstwo oraz aktorstwo to nie zawody, w których miałaby dalej iśc jej kariera, ostatecznie zajmuje się rapem. Początkowo, by zabłysnąć przed starszymi koleżankami z ulicy. Szybko przekonuje się, że posiada do tego prawdziwy talent. Pojawia się na przeróżnych nagraniach demo, wraz z innymi początkującymi raperami, którzy starają się o kontrakt fonograniczny. Prawdziwym przełomem jest pojawienie się na bardzo popularnym raperskim DVD “The Come Up Vol.11” wydanej w wytwórni rapera Fendi. To właśnie on ostatecznie namawia Onikę Maraj na pseudonim Nicki Minaj.

W 2007 roku na rynku pojawia się pierwsza mixtape zatytułowana Playtime Is Over, wydana w Dirty Money Records. Rok później otrzymuje nagrodę w kategorii Najlepsza Artystka podczas rozdania Underground Music Awards. Kolejne wydawnictwa sprwiają, że Nicki Minaj staje się coraz bardziej rozpoznawalnym muzykiem. Ostatecznie w 2009 roku podpisuje kontrakt płytowy z wytwórnią Young Money Entertainment. Odkryta przez Lil Wayna, rozpoczyna pracę nad swoim debiutanckim krążkiem Pink Friday.